ÜMİT ALBAYRAK

YYBD - YEREL YAYIN BİRLİĞİ DERNEĞİ Elazığ Şube Başkanı
Dernek

Hakkında

Ümit Albayrak

İletişim

Telefon:
0532 641 43 02
E-Posta:
[email protected]
Adres:
Mustafa Paşa Mah. Bodur Sok. 1/C Merkez Elazığ
Paylaş:

Fotoğraf Galerisi

  • YYBD Elazığ Şube Başkanı

  • Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi'ne Ziyaret

  • 23.Bölge Elazığ Eczacı Odası'ndayız

  • Almila Tiyatro Atölyesi röportaj

  • Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı ziyaretimiz

  • İYİ Parti İl Başkanlığı ziyaretimiz

  • Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi'ne Ödül

  • Elazığ Kitap Fuarı'nda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile kısa bir görüşme gerçekleştirdik

  • İhlas Haber Ajansı Elazığ Bölge Müdürlüğü ZiyaretimizVideo Galerisi

23.Bölge Elazığ Eczacı Odası Genel Sekreteri Doruk Ziya Okubay sorularımızı cevapladı


Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi İlk Genel Kurulunu gerçekleştirdi.


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a sorularımızı yönelttik


Özgeçmiş

1982 yılında Elazığ'da doğdum. İlk öğretimimi Elazığ İstiklal İlkokulu'nda tamamladıktan sonra Elazığ İmamhatip Ortaokulu'nda ve ardından Korgeneral Hulusi Sayın Lisesi'nde eğitim hayatıma devam ettim.

2011 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldum. 2018 yılında elazigdabugun.com adlı haber sitemi açarak gazeteciliğe adım attım ve severek yaptığım mesleğime devam etmekteyim. Birçok kurumun sosyal medya, web site yönetim ve basın danışmanlığı hizmetlerini yürüterek çeşitli konularda çözüm önerileri sunup aynı zamanda web tabanlı içerik geliştirme çalışmalarımı yürüterek; yerelde başlattığım çalışmalarımı ulusal ve global seviyeye çıkarma noktasında çaba sarf ediyorum.

UNİ HABER AJANSI (UHA) Elazığ il temsilciliği görevimin yanı sıra yayınlarının okurlara ulaşması noktasında unihaber.com.tr içerik kontrol, yayın ve sosyal medya yönetimi görevlerini yapmaktayım.

2022 Mart ayından beri Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Mesleki anlamda birlik ve beraberlik içerisinde olabilmek, meslektaşlarımıza değişen ve gelişen teknolojiyle alakalı konularda katkı sunabilmek için yönetim kurulumuzla birlikte çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

 

Gönderiler

10.03.2023

Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi İlk Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

ELAZIĞ / UHA  Kurucu Başkanlığını Ümit Albayrak’ın yaptığı Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi İlk Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Yayıncılık alanında faaliyet gösteren tüzel ve gerçek kişilerin bir araya gelmesini sağlamak, yayıncılık kalitesini üyeleri ile birlikte artırmak, okuyucu kitlesine özlediği kalitede yayın yapılmasını sağlamak için, üyelerini meslekleri içinde maddi ve manevi yönleriyle ilerletmek için kurulan Yerel Yayın Birliği Derneği, Türkiye’de bir çok ilin ardından Elazığ’da da Şube kuruluşunu gerçekleştirip ilk genel kurulunu tamamladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kurucu Başkan Ümit Albayrak şu ifadeleri kullandı:

“Genel Merkezi Ankara’da bulunan Yerel Yayın Birliği Derneği, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Hatay, Kütahya ve Adana illerinin ardından Elazığ Şubesi için kuruluş yetkisini bizlere verdi.

Görevi kabul ettiğimiz zaman klasik dernek anlayışının üstünde yapıcı, birleştirici, proje odaklı, öteleyici değil üretici bir birliktelik kurmak için 2022 Mart ayı itibariyle ön çalışmalarımıza başladık.

Mesleğimizin ekonomik ve sosyal açıdan bir çok problemle iç içe olması bizleri üzmektedir. Gazetecilik mesleği bu zorlu şartlar altında fedakar arkadaşlarımızla yaşam mücadelesini sürdürmektedir. Bu zorlu şartlar içerisinde meslektaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde olması, günümüz teknolojilerine ayak uydurabilmesi, telif haklarına saygılı bir şekilde içerikler üretebilmesi önem arz etmektedir.

Özellikle yaşanan teknolojik gelişmeler ışığında son yasal düzenlemelerle mevcut yayın organlarının yanı sıra, yasal bir statü kazanan internet haber siteleri de kurumsal bir kimliğe sahip olmak koşuluyla bu birliğin bir parçası olarak sahada yerini almaya başlamıştır.

Televizyonlar, gazeteler, haber siteleri, radyolar ve bir çok yayın organı aktif çalışmalarla vatandaşı habere ulaştırmakta, ekonomik anlamda fedakarlık yaparak kesintisiz bir şekilde yayın yapmaktadırlar.

Yerel Yayın Birliği Derneği olarak bizler bu birlikteliğe katkı sunabilmek, proje odaklı çalışmalarla meslaktaşlarımıza katkı sunabilmek için bu yola girmiş bulunmaktayız.” dedi.

Açılış ve yoklama ve divan heyetinin seçiminin ardından tek liste ile gerçekleşen genel kurulda Ümit Albayrak Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi Başkanlığına seçildi.

Yerel Yayın Birliği Derneği Elazığ Şubesi Yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
1.Ümit Albayrak
2.Hasan Bilge
3.Funda Canpolat
4.Aygün Çam
5. Sakine Serra Taylan


Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
1.Murat Özekinci
2.Erol Kara
3.Murat Tuncel
4.Ömer Albayrak
5.Murat Atlamış

Denetim Kurulu Asil Üyeler
1.Erhan Dabak
2.Gökhan Güneş
3.Çiçek Tutuş

Denetim Kurulu Yedek Üyeler
1.Murat Türker
2.Zafer Aksuoğlu
3.Şuayb Fidanoğulları